EuroBSDcon 2012 - Tuning ZFS on FreeBSD

Tohoročné EuroBSDcon sa konalo na technickej univerzite vo Varšave v termíne 20-21. októbra. Konferencia bola dobre zorganizovaná, s výbornými keynote-prednáškami od známych osobností Eric Allman a Kirk McKusick. Moja prednáška niesla názov "Tuning ZFS on FreeBSD" a bola založená na rovnomennom článku v augustovom vydaní online časopisu BSD Magazine. Prezentoval som viaceré rady, zistenia a odporúčania z mojich skúseností so súborovým systémom ZFS.
Prezentačné PDF

Viaceré prednášky boli venované integrovaným riešeniam. Najviac ma zaujal projekt zrouter vyvíjaný Aleksandrom Rybalkom, ktorý by v budúcnosti mohol predstavovať alternatívu k projektu OpenWRT pre domáce bezdrôtové routery. Prednášky "FreeNAS system architecture" od Johna Hixsona a "Challenges in identity management and authentication" od Dag-Erlinga Smørgrava boli tiež veľmi zaujímavé. Čo ma sklamalo - neprišiel nikto z BSD Magazine, ktorý má sídlo priamo vo Varšave.

Odkazy:
Domovská stránka EuroBSDcon 2012
"Tuning ZFS on FreeBSD" prezentačné fólie

Odozvy

Odozva zo špecifického URI na tento článok

Tento odkaz nie je určený na klikanie. Obsahuje spätné URI pre tento článok. Môžete použiť toto URI na odoslanie pingov a sledovanie odoziev z Vášho vlastného weblogu. Odkaz skopírujete kliknutím pravého tlačítka myši a vybraním "Kopírovať odkaz" v Internet Exploreri alebo "Kopírovať adresu odkazu" v Mozille alebo Firefoxe.

Žiadne odozvy

Komentáre

Zobraziť komentáre ako Lineárne | Vláknové

Žiadne komentáre

Autor zablokoval pridávanie komentárov