Článok v BSD Magazine: Tuning ZFS on FreeBSD

Vyšiel mi nový článok s názvom "Tuning ZFS on FreeBSD" v tohoročnom augustovom vydaní voľne stiahnuteľného online-periodika BSD Magazine (strany 10-15). Tento magazín je určený začiatočníkom a pokročilým používateľom operačných systémov BSD.

Odkaz na voľné PDF vydanie (v angličtine): BSD Magazine 08/2012


Abstrakt:

ZFS je moderný 128-bitový súborový systém, ktorý zakladá na modeli copy-on-write. V tomto článku sú prezentované odporúčania pre optimalizáciu prevádzky ZFS na operačnom systéme FreeBSD, vrátane vyrovnávacích pamätí ARC a L2ARC, nastavenia pre-fetch na úrovní súborov a zariadení, ako aj nastavení špecifických pre bežné aplikácie. Odporúčania zakladajú na vyhodnotení meraných dát, názoroch expertov a skúsenostiach používateľov. Viaceré z optimalizácií sú uskutočnené pomocou zmien nastavení sysctl(8) a loader(8). Predstavené sú aj nástroje zfs-stats a zfs-mon slúžiace na meranie a vyhodnotenie hodnôt, ktoré pomáhajú pri určení optimálnych nastavení. Cieľovou verziou ZFS je 28, ktorá je dostupná od verzie operačného systému FreeBSD 8.3 alebo 9.0.

Odozvy

Odozva zo špecifického URI na tento článok

Tento odkaz nie je určený na klikanie. Obsahuje spätné URI pre tento článok. Môžete použiť toto URI na odoslanie pingov a sledovanie odoziev z Vášho vlastného weblogu. Odkaz skopírujete kliknutím pravého tlačítka myši a vybraním "Kopírovať odkaz" v Internet Exploreri alebo "Kopírovať adresu odkazu" v Mozille alebo Firefoxe.

Žiadne odozvy

Komentáre

Zobraziť komentáre ako Lineárne | Vláknové

Žiadne komentáre

Autor zablokoval pridávanie komentárov